Skip to main content

Dôležitý oznam, venujte mu pozornosť

| Mesto Nitra | aktuality

V prvom rade ďakujeme všetkým, ktorí ponúkajú či už materiálnu, finančnú pomoc alebo ubytovacie kapacity. Zároveň si dovoľujeme tlmočiť výzvu OZ Mareena, aby sme sa všetci spoločne šetrili, pretože táto situácia môže trvať dlhšie obdobie. Nevyčerpajme si solidaritu, emočné schopnosti a materiálne potreby hneď na začiatku. Ľudia z Ukrajiny budú potrebovať našu pomoc a solidaritu aj priebežne.
Pripravili sme pre vás pokyny, informácie a kontakty určené primárne pre mesto Nitra. Pomôžu vám zorientovať sa a robiť uvážené, neunáhlené kroky.

ČO JE MOMENTÁLNE NAJDÔLEŽITEJŠIE?

Vytvoriť databázu dostupného bývania. Pre tieto účely sme pre vás vytvorili nasledovný formulár. Prosím, vyplňte ho ak chcete poskytnúť ubytovacie kapacity.
Chcem ponúknuť ubytovanie:https://bit.ly/ubytovaniepreukrajinu
Ďalšou dôležitou databázou je zoznam ľudí ochotných pomôcť iným spôsobom ako poskytnutím ubytovania. Vrátane materiálnej pomoci či prevozu ľudí postihnutých vojnovým konfliktom.

Chcem pomôcť iným spôsobom: https://bit.ly/pomocpreukrajinu

POSTUPUJME SPOLOČNE A KOORDINOVANE

Evidujeme viacero individuálnych iniciatív, ktoré poskytujú prepravu ľudí z ukrajinských hraníc do Nitry. Prosíme vás, aby ste z hraníc vozili ľudí len v prípade, ak majú v cieľovej destinácii zabezpečené ubytovanie. V opačnom prípade sa o ľudí v blízkosti hraníc postará štát, ktorý má v tejto chvíli na východe Slovenska dostatočné prechodné ubytovacie kapacity. Následne budeme môcť koordinovaným spôsobom, v súčinnosti so štátom, prevážať časť ľudí z východnej hranice do Nitry. Našim cieľom je poskytnúť im dlhodobé ubytovanie a ich bezpečné zapojenie sa do nového života v našom meste.

ZBIERKY

V obehu môže byť viacero finančných a materiálnych zbierok. Odporúčame využiť tie uvedené nižšie. Zoznam dôveryhodných odkazov môže byť širší, v prípade potreby ho doplníme.

https://clovekvohrozeni.sk/pomoc-ukrajina/
https://www.donio.sk/kto-pomoze-ukrajine
https://integra.sk/kampane/kriza-na-ukrajine/
https://charita.darujme.sk/ukrajina/

 
top