Skip to main content

Jednorazový finančný príspevok UNHCR a UNICEF - registrácia predĺžená

| COMIN | aktuality

UNHCR a UNICEF podporia ukrajinské rodiny jednorazovým finančným príspevkom na zabezpečenie nevyhnutných zimných potrieb.

S cieľom podporiť ukrajinské rodiny, osoby bez štátnej príslušnosti a štátnych príslušníkov tretích krajín postihnutých vojnou na Ukrajine poskytnú UNHCR a UNICEF v spolupráci so slovenskou vládou jednorazový finančný príspevok na zabezpečenie nevyhnutných potrieb v zimnom období (napríklad zimné oblečenie, obuv, prikrývky, náklady spojené so stravou, bývaním a podobne).

Registrácia na jednorazovú dávku z UNHCR na zabezpečenie nevyhnutných potrieb v zimnom období sa predlžuje do 18.11.2022.

informácia v ukrajinskom jazyku

INFORMATION IN ENGLISH

ИНФОРМАЦИЯ НА РУССКОМ ЯЗЫКЕ

Každý registrovaný utečenec [odídenec], ktorý má aktuálne informácie v databáze UNHCR dostane jednorazový finančný príspevok na zabezpečenie nevyhnutných potrieb v zimnom období automaticky, bez potreby registrácie vo veľkokapacitných registračných centrách.

Odídenci registrovaní v systéme dávok UNHCR, ktorí len potrebujú doplniť aktuálne informácie do systému UNHCR, majú predĺžený termín do 23.11.2022.

Na termín registrácie a aj doplnenie informácií do systému dávok sa objednávajte len telefonicky (nie osobne) na telefónnom čísle: +421 911 055 889 (0911 055 889).

V prípade, že nie ste registrovaní, zaregistrovať sa je nutné v kontaktom mieste COMIN osobne v pracovných hodinách

PONDELOK – PIATOK: 08:00 – 16:00
hygienická prestávka 12:00 - 12:30

Registrovať sa je potrebné do 11. novembra 2022 len v prípade:

  • ak vám niekedy medzinárodné organizácie (UNHCR a UNICEF) poskytli finančnú pomoc na Slovensku, ale nikdy ste osobne neprišli do žiadneho z registračných centier,

ALEBO

  • vaše osobné údaje, platobné údaje (bankové číslo IBAN) alebo telefónne číslo nie sú aktuálne. V prípade pochybností sa obráťte na jedno z registračných centier.

Utečenci, ktorí prišli nedávno [odídenci] môžu do 23. novembra 2022 požiadať o registráciu do databázy UNHCR v registračných centrách, ak spĺňajú tieto kritéria oprávnenosti:

  • ukrajinskí štátni príslušníci, osoby bez štátnej príslušnosti, alebo štátni príslušníci tretích krajín, ktorí utiekli z Ukrajiny a vstúpili na územie Slovenskej republiky dňa 24. februára 2022 alebo po tomto dátume (aspoň jeden najbližších rodinných príslušníkov)

A

  • získali status dočasného útočiska alebo požiadali o udelenie azylu na Slovensku.

Ide o jednorazovú finančnú pomoc vo výške 150 EUR na osobu, maximálne vo výške 400 EUR na rodinu.


V prípade akýchkoľvek otázok sa obráťte na linku pomoci UNHCR - UNICEF:

Bezplatná linka: 0800 22 12 30 (volania zo slovenského telefónneho čísla)
Bezplatná pevná linka: +421 2 22 11 56 50 (volania z neslovenského telefónneho čísla)
Pondelok až piatok (pracovné dni), 8:00 - 20:00
Pre viac informácií sa prihláste na odber nášho Telegram kanála: t.me/unhcr_slovakia

---
foto © UNICEF/UN0598208/Nemesh/UNIAN

 
top