Skip to main content

Galéria za sklom: 365. Čo deň vojny, to plagát.

| COMIN | aktuality

Asociácia Divadelná Nitra a bod.K7 – priestor pre kultúru, kreativitu a komunitu, Vás pozývajú do svojej Galérie za sklom na novootvorenú výstavu plagátov inštalovanú k výročiu vojny na Ukrajine.

Kde: Galéria za sklom, výstavný priestor vo výkladoch bodu.K7, Štefánikova trieda 7 (roh Štefánikovej a Radlinského ulice)
Kedy: 8. 2. – 30. 3. 2023

365. Čo deň vojny,to plagát.

24. februára 2022, keď Rusko napadlo Ukrajinu, sa Mykola Kovalenko rozhodol, že každý deň vojny vytvorí a na sociálnych sieťach zverejní jeden plagát s touto témou Vtedy netušil, aký záväzok na seba prijíma. Kovalenkove sugestívne plagáty sa odvtedy objavujú v mnohých kultúrnych centrách a galériách na Slovensku aj v zahraničí, v septembri 2022 sa stali tiež súčasťou Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Výstava v bode.K7 je výberom z celoročnej série plagátov pri príležitosti už rok trvajúcej zničujúcej vojny u našich susedov. Súčasťou výstavy bude marcové stretnutie s autorom aj predaj artefaktov s motívom jeho plagátov.
Grafický dizajnér MykolaKovalenko (1973) vyštudoval grafický dizajn na Kyjevskej štátnej akadémii dekoratívneho a úžitkového umenia a dizajnu. Od roku 2015 žije v Bratislave a vedie vlastné dizajnérske MykolaKovalenkoStudio. Je autorom vizuálneho štýlu Trienále plagátu Trnava 2022. Je držiteľom viac ako 150 ocenení z medzinárodných festivalov dizajnu. Zastáva aktívny spoločenský postoj, inicioval niekoľko medzinárodných sociálnych projektov a svoje práce prezentuje na samostatných výstavách na Slovensku a v zahraničí.

 
top