Skip to main content

Kontaktné miesto pre cudzincov COMIN sa oficiálne stalo „MODRÝM BODOM“

| COMIN | aktuality

🔵 Vo svete je známy ako Blue Dot. Ide o medzinárodne uznávaný koncept, ktorý je známy ako bezpečné útočisko pre ľudí sužovaných vojnovými konfliktmi. Kontaktné miesto pre cudzincov COMIN, ktoré sme v Nitre mali vytvorené už niekoľko rokov, sa tak oficiálne stalo aj „Modrým bodom“. Po Bratislave, Košiciach a Michalovciach je Nitra štvrtým mestom, kde takéto centrum vzniklo.

🤝 V Nitre sa vo štvrtok, 2. marca 2023 stretlo vedenie mesta, zástupcovia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), Detského fondu OSN (UNICEF), Slovenskej humanitnej rady, Nitrianskej komunitnej nadácie a COMIN a spoločne otvorili nitriansky Blue DotNitra je mestom, ktoré vlani zažilo po Bratislave najväčší príliv vojnových odídencov z Ukrajiny. Len do Nitrianskeho kraja utieklo pred vojnou na Ukrajine v období od mája 2022 do decembra 2022 viac ako 10-tisíc ľudí.

👩‍👧‍👦 Po novom Blue Dot COMIN v Nitre je bezpečným miestom, ktoré je určené hlavne pre rodiny, matky s deťmi a pre ľudí z ohrozených skupín, ktorí utekajú pred vojnou. Tu majú možnosť načerpať sily, nájdu tu psychologickú, právnu aj sociálnu pomoc.

top